Druhý prázdninový výlet k Prameni Nisy

V úterý 24. července se vydala skupina 14 seniorů na jeden z dalších výletů, který připravil na letní prázdninové měsíce pro Vás seniory Dia-club senior, tentokrát na Kynast a k Prameni Nisy.
Na nádraží Paseky se nás sešlo celkem 14. Počasí -jak jinak- nám opět přálo. Vyrážíme stoupáním pomalu ke Kynastu. Ten je pro veřejnost uzavřen, ale podařilo se nám po domluvě nahlédnou do sálu. Mnozí tu jsou poprvé a mile překvapeni interiérem. Pokračujeme pomalu cestou kolem koní a na rozhlednu Nisanku, která je otevřená. Když už máme to štěstí, musíme přece vylézt nahoru. Je tady zcela nepoznaný úhel pohledu na Jablonec a dá nám chvilku přemýšlení, co vlastně vidíme.Po odpočinku a občerstvení pokračujeme k Prameni Nisy. Je to tady pěkně upravené, ale je také vidět, že to někdo musí za každou cenu alespoň trochu poničit. Máme domluvené, že se při cestě od pramene zastavíme u pan Víta na zahradě, kde se budou opékat uzenky.Tady je již vše připraveno a všichni se rádi usadí do připraveného sezení. Je tady tak pěkně, že poslední odcházejí až po 16.00hod. Obava pana Víta, aby ho někdo nepomluvil, byla naprosto neopodstatněná.Tak příjemné a veselé odpoledne, které tady proběhlo, zanechalo v každém jen velice příjemný pocit z plnohodnotného prožití dne a zakončení výletu. Proto mu také za všechny patří veliký dík za jeho obětavou péči.
Další výlet mimo plán se koná opět v úterý 31.7.2012. Sejdeme se v 9.00 hod u konečné tramvaje v Jablonci nad Nisou. Pojedeme do Proseče a kolem Šamotky na Milíře a novou rozhlednu a dále Mojžíšův pramen. Odtud sejdeme do Vratislavic a buď vlakem nebo tramvají zpět, jak každému co vyhovuje.

Za Dia-club senior Hana Korcinová