Výlet do Kunratic u Cvikova

V sobotu 16. června odjela skupina dětí s pracovníky občanského sdružení Salem na celodenní výlet do Kunratic u Cvikova.

Byl to nádherný den – slunečno a horko. Vyjeli jsme tramvají z Jablonce a v Liberci jsme přestoupili na autobus do Kunratic u Cvikova. Na zemědělské farmě v Kunraticích nás srdečně přivítala rodina majitelů – manželé Latislavovi.

Dovolili dětem sbírat třešně ve staré aleji a děti toho samozřejmě vrchovatě využily. Některé se třešněmi nacpaly tak, že už nemohly jíst dál. Po odpočinku a svačině jsme se vydali podél potoka na výlet ke skále smrti. Ještě že cesta vedla podél vody. Na třešně se nesmí pít, a tak voda z potoka byla při koupání jediné osvěžení, které jsme dětem mohli dopřát.

Po cestě hrály hry, zpívalo se a nálada byla výborná. Po návratu do tábora, odpočinku a svačině jsme pospíchali na autobus zpět. S menšími problémy (velké zpoždění spoje kvůli stromu přes silnici) a dlouhém čekání na tram v Liberci jsme v pořádku dorazili do Jablonce ve 21.30 hod. Děti byly unavené, ale spokojené, výlet se líbil a děti se do Kunratic budou vždy rády vracet  - některé z nich již za 14 dní na tradiční letní tábor ………….. 


Projekt "Kdo, si hraje nezlobí!" je podpořen z Grantového fondu Libereckého kraje.