Soubor IZERÍNA

V lednu 2014 byl založen při Centru sociálních služeb seniorský pěvecký soubor IZERÍNA.
Prvním sbormistrem byl Roman Hampacher. Od poloviny roku 2022 je novým sbormistrem Jirka Koun.

Bližší informace poskytne Kancelář volnočasových aktivit Centra sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o., tel. č. 728 616 492.

Členové souboru se schází na pravidelných pěveckých zkouškách, a to každé úterý od 10 hodin v prostorách spolkového domu.
Máte-li chuť zpívat a navázat nová přátelství, neváhejte a přijďte.

Izerína v PulečnémIzerína radniceIzerína veřejná zkouška

Rozhovor s Romanem Hampacherem zde.


Rozhovor s novým sbormistrem Izeríny - Jiřím Kounem

Jirko, Ty jsi v polovině tohoto roku převzal pomyslné žezlo od Romana Hampachera nad vedením seniorského pěveckého souboru Izerína, a stal se z Tebe nový sbormistr, prozradíš za jakých okolností, se tak stalo?

Já i Roman pracujeme jako faráři, takže čas od času měníme své působiště, a právě k tomu došlo. Protože taky hraju na kytaru, dohodli jsme se, že zkusím soubor převzít. Na rozloučení Romana s Izerínou mi slavnostně předal „obřadní trsátko“, a bylo to.

Izerína Roman Jirka

Kde jsi získal vztah k hudbě?

Od první do třetí třídy jsem chodil do ZUŠ v Děčíně na kytaru. Pak mě to ovšem přestalo bavit a na kytaru jsem začal hrát až v pubertě, protože jsem si chtěl zahrát oblíbené písně. A čím jsem starší, tím více mě hraní na kytaru baví a bez hudby obecně si nedovedu představit život.

Jak se sžíváš se souborem?

Není pro mě úplně snadné naskočit do „rozjetého vlaku“, navíc po „otci zakladateli“ a tak šikovném kytaristovi a sbormistrovi, jako byl Roman. Také jsem dost písniček ze zpěvníku neznal, takže se musím učit. Ale holky jsou moc šikovné a kolega kytarista taky, takže to určitě dáme!

Je něco, co Tě u souboru překvapilo? Něco co bys změnil?

Překvapila mě šíře repertoáru, a to jak jsou všichni ve skupině zkušení. Změnil bych asi to, abychom měli více času na zkoušení před koncerty.

Izerína Maršovice

Máš nějaké zkušenosti z dřívějšího působení s vystupováním na veřejnosti?

Pro moji profesi je vystupování před lidmi jaksi nutností. Mám za sebou i pár „koncertů“, ale šlo spíše o zpívání nebo hraní ve větší skupině lidí - nikdy jsem nebyl sbormistrem. Tuhle roli jsem tedy přijal s bázní a chvěním, ale jsem za tu zkušenost vděčný.

Plánujte se souborem nějaká vystoupení do konce roku? 

Ano, celkem 4.

26. listopadu - Kunratice u Cvikova, 3. prosince - Kostel Dr. Farského, 4. prosince - Rozsvěcení stromu ve Mšeně a 14. prosince - Vánoční trhy v Jablonci.

  Izerína Maršovice

Nová etapa Izeríny zde.