Centrum sociálních služeb

Jablonec nad Nisou, p.o.
Zvětšit písmo:
Datum: 1.6.2023 Dnes má svátek Laura

Vyhledávání

Projekt „Otevřené dveře“

Informace o průběhu projektu Otevřené dveře.

Financováno Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

Tento projekt byl zpracován na základě výzvy Ministerstva práce a sociálních věcí ČR „Začlenění skupin ohrožených sociální exkluzí“ a snažil se napomoci řešení negativních jevů sociální povahy, které vedou k situaci, kdy je mnoho občanů v tíživé sociální situaci ohroženo vyloučením na pokraj společnosti.

Tuto situaci se snažila řešit příspěvková  organizace města, která se díky tomuto projektu stala místem pomoci sociálně znevýhodněným skupinám obyvatel. Hlavním cílem tohoto projektu tedy bylo zvýšení uplatnitelnosti ohrožených a znevýhodněných skupin na trhu práce, jejich integraci do majoritních skupin, rozvoj služeb v oblasti osobnostně-sociálního a sociálně-profesního vzdělávání a posílení sociální stability a soudržnosti obyvatelstva.

Projekt „Otevřené dveře“ byl na základě doporučení výběrové komise ze dne 9. srpna 2006 schválen a na základě „dohody o poskytnutí příspěvku“ byly ze strany Ministerstva práce a sociálních věcí ČR poskytnuty veřejné prostředky pro jeho realizaci.

Hlavním přínosem bylo poskytování služeb, které byly obtížně dosažitelné pro cílovou skupinu klientů projektu.

K dosažení těchto cílů projektu bylo i zapojení partnerů, kterými byly : Naděje Jablonec nad Nisou, Mateřské centrum Jablíčko i podnikatelské subjekty, kteří své klienty, resp. danou cílovou skupinu informovali o aktivitách  v rámci tohoto projektu , poskytovali informační materiály a seznamovali své členy o aktivitách projektu.

V  období projektu se uskutečnily tyto aktivity :

 -počítačové kurzy v počítačové učebně spolkového domu.

O tyto kurzy byl velký zájem a snahou projektového týmu bylo navázat na tyto aktivity v budoucnu dalšími projekty s podílem informačních technologií.

 - semináře pro klienty projektu, ale i pro odborníky a zúčastněné spolupracovníky projektu

 - kurzy : Základy kuchařských dovedností, Základy bižuterní výroby, Základy sociálních dovedností

Vytvořeno 4.1.2017 18:39:24 | přečteno 260x | lukas.frydrych
 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Liberecký kraj Jablonec nad Nisou Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR katalog socialnich sluzeb

Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Emilie Floriánové 1736/8
466 01  Jablonec nad Nisou

id datové schránky: us6kg76
email: centrum@centrumjablonec.cz
Prohlášení o přístupnosti

 
 
load