Centrum sociálních služeb

Jablonec nad Nisou, p.o.
Zvětšit písmo:
Datum: 4.10.2023 Dnes má svátek František

Vyhledávání

Soubor IZERÍNA

V lednu 2014 byl založen při Centru sociálních služeb seniorský pěvecký soubor IZERÍNA.
Prvním sbormistrem byl Roman Hampacher. Od poloviny roku 2022 je novým sbormistrem Jirka Koun.

Bližší informace poskytne Kancelář volnočasových aktivit Centra sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o., tel. č. 728 616 492.

Členové souboru se schází na pravidelných pěveckých zkouškách, a to každé úterý od 10 hodin v prostorách spolkového domu.

Máte-li chuť zpívat a navázat nová přátelství, neváhejte a přijďte.

Izerína v Pulečném, obrázek se otevře v novém okněIzerína radnice, obrázek se otevře v novém okněIzerína veřejná zkouška, obrázek se otevře v novém okně

Rozhovor s Romanem Hampacherem ikona souboruzde.


Rozhovor s novým sbormistrem Izeríny - Jiřím Kounem

Jirko, Ty jsi v polovině tohoto roku převzal pomyslné žezlo od Romana Hampachera nad vedením seniorského pěveckého souboru Izerína, a stal se z Tebe nový sbormistr, prozradíš za jakých okolností, se tak stalo?

Já i Roman pracujeme jako faráři, takže čas od času měníme své působiště, a právě k tomu došlo. Protože taky hraju na kytaru, dohodli jsme se, že zkusím soubor převzít. Na rozloučení Romana s Izerínou mi slavnostně předal „obřadní trsátko“, a bylo to.

Izerína, Roman Jirka, obrázek se otevře v novém okně

Kde jsi získal vztah k hudbě?

Od první do třetí třídy jsem chodil do ZUŠ v Děčíně na kytaru. Pak mě to ovšem přestalo bavit a na kytaru jsem začal hrát až v pubertě, protože jsem si chtěl zahrát oblíbené písně. A čím jsem starší, tím více mě hraní na kytaru baví a bez hudby obecně si nedovedu představit život.

Jak se sžíváš se souborem?

Není pro mě úplně snadné naskočit do „rozjetého vlaku“, navíc po „otci zakladateli“ a tak šikovném kytaristovi a sbormistrovi, jako byl Roman. Také jsem dost písniček ze zpěvníku neznal, takže se musím učit. Ale holky jsou moc šikovné a kolega kytarista taky, takže to určitě dáme!

Je něco, co Tě u souboru překvapilo? Něco co bys změnil?

Překvapila mě šíře repertoáru, a to jak jsou všichni ve skupině zkušení. Změnil bych asi to, abychom měli více času na zkoušení před koncerty.

Izerína Maršovice, obrázek se otevře v novém okně

Máš nějaké zkušenosti z dřívějšího působení s vystupováním na veřejnosti?

Pro moji profesi je vystupování před lidmi jaksi nutností. Mám za sebou i pár „koncertů“, ale šlo spíše o zpívání nebo hraní ve větší skupině lidí - nikdy jsem nebyl sbormistrem. Tuhle roli jsem tedy přijal s bázní a chvěním, ale jsem za tu zkušenost vděčný.

Plánujte se souborem nějaká vystoupení do konce roku? 

Ano, celkem 4.

26. listopadu - Kunratice u Cvikova, 3. prosince - Kostel Dr. Farského, 4. prosince - Rozsvěcení stromu ve Mšeně a 14. prosince - Vánoční trhy v Jablonci.

  Izerína Maršovice, obrázek se otevře v novém okně

Nová etapa Izeríny zde.


 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Liberecký kraj Jablonec nad Nisou Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR katalog socialnich sluzeb

Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Emilie Floriánové 1736/8
466 01  Jablonec nad Nisou

id datové schránky: us6kg76
email: centrum@centrumjablonec.cz
Prohlášení o přístupnosti

 
 
load