Centrum sociálních služeb

Jablonec nad Nisou, p.o.
Zvětšit písmo:
Datum: 5.10.2023 Dnes má svátek Eliška

Vyhledávání

2023

Poprázdninové setkání členů Rady starších se uskutečnilo v úterý 22. srpna tentokrát v prostorách jabloneckého magistrátu na pozvání a za účasti primátora pana Miloše Veleho. Pan primátor všechny přítomné informovoval o plánovaném financování v roce 2024, připomněl akce  v souvislosti s oslavou výročí 90 let jablonecké radnice. Ze strany RS zaznělo také poděkování statutárnímu městu Jablonec nad Nisou za dlouhodobou podporu akcí.
V červenci 2023 Rada starších nezasedala.


Rada starších zasedala v úterý 20. června. Na programu byla konzultace k letním aktivitám tak, aby program na červenec a srpen byl k dispozici co nejdříve. Ze strany IPS došlo také ke zhodnocení uskutečněných kurzů a přiblížení kurzů podzimních. Členové RS byli informováni o připravované bezplatné službě jablonecké knihovny Rozvoz knih seniorům.Členové Rady starších se opět sešli ke společnému jednání 23. května 2023 v malém sále spolkového domu. Hlavním bodem zasedání bylo hodnocení již uskutečněných akcí a zároveň informování přítomných o nabitém programu v červnu s přesahem na prázdniny. IPS (Informační a poradenské středisko) shrnulo všechny proběhlé poradenské aktivity k PC a chytrým telefonům s požadavkem na jejich pokračování na podzim.

RS - květen 2023, obrázek se otevře v novém okněRS - květen 2023, obrázek se otevře v novém okně

Dubnové jednání Rady starších se uskutečnilo 18. dubna 2023 v malém sále spolkového domu. Jednání se konalo za účasti členek Krajské rady seniorů Libereckého kraje, které s sebou přinesly informace k plánovaným aktivitám, které jsou podporované Libereckým krajem. Ředitelka CSS informovala Radu starších o dílčích úpravách tělocvičny na Novoveské nebo o výměně stolů a židlí v malých společenských místnostech v DZU Palackého. Další část setkání byla věnovaná uskutečněným a nadcházejícím aktivitám v klubech seniorů či v Centru sociálních služeb.

RS - duben 2023, obrázek se otevře v novém okněRS - duben 2023, obrázek se otevře v novém okně

21. března 2023 proběhlo v malém sále spolkového domu další zasedání Rady starších. Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o. členy RS informovalo o programové novince Cvičení s pružným lanem a o dalších aktivitách na měsíc duben. Zazněly informace o probíhajících PC kurzech nebo kurzu práce s chytrým telefonem, který zaznamenal ze strany jednotlivých klubů velký zájem. Rada starších, včetně ředitelky CSS, poděkovala své dlouholeté člence paní Janě Novákové. Klub seniorů při Svazu tělesně postižených, místní organizace 2 ukončuje v Jablonci nad Nisou svou činnost.

RS - březen 2023, obrázek se otevře v novém okněRS - březen 2023, obrázek se otevře v novém okně

Rada starších (RS) se v měsíci únoru sešla v úterý 21. února 2023 v malém sále CSS. Na začátku jednání členové obdrželi nové vydání brožury Centra sociálních služeb Jablonec nad Nisou p.o. Vedoucí jednotlivých klubů seznámili členy Rady s plánovanými aktivitami. Diskutovalo se o Informačním a poradenském středisku a jeho využívání ze strany seniorů. 

RS - únor 2023, obrázek se otevře v novém okněRS - únor 2023, obrázek se otevře v novém okně

Lednové zasedání Rady starších proběhlo 24. ledna na zcela netradičním místě. V zasedací místnosti Magistrátu města Jablonec nad Nisou zástupce RS přivítala náměstkyně primátora Jana Hamplová. Vedle samotné diskuze mezi náměstkyní a vedoucími klubu se hovořilo o připravovaných akcích v tomto roce. Hodnotila se také vytíženost Informačního a poradenského střediska, které funguje pod hlavičkou CSS a nabízí komplexní informace o sociálních službách a dostupné pomoci ve specifických životních událostech.

RS - leden 2023, obrázek se otevře v novém okněRS - leden 2023, obrázek se otevře v novém okně


Vytvořeno 26.1.2023 8:28:10 | přečteno 36x | lukas.frydrych
 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Liberecký kraj Jablonec nad Nisou Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR katalog socialnich sluzeb

Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Emilie Floriánové 1736/8
466 01  Jablonec nad Nisou

id datové schránky: us6kg76
email: centrum@centrumjablonec.cz
Prohlášení o přístupnosti

 
 
load