Centrum sociálních služeb

Jablonec nad Nisou, p.o.
Zvětšit písmo:
Datum: 3.10.2023 Dnes má svátek Bohumil

Vyhledávání

2022

V prosinci 2022 Rada starších nezasedala.

Poslední setkání Rady starších (RS) v roce 2022 proběhlo 22.11. za účasti náměstkyně primátora pro oblast humanitní Jany Hamplové, která seznámila přítomné s plánovanými akcemi pro seniorskou veřejnost. Zmínila také priority, dlouhodobé plány, včetně rozpočtu a financování.  Na závěr vedoucí klubů informovali o aktivitách, výletech a akcích ve svých klubech.
RS - listopad 2022RS - listopad 2022

Rada starších se v měsíci říjnu sešla 18. října v malém sále. Zásadním bodem jednání bylo představení nově vznikající služby pro seniory a jejich blízké tj. Informačního a poradenského střediska. Následovala pozvánka na Koncert ke vzniku ČSR, nebo slavnostní kladení květin u památníku v Tyršových sadech. Zájemci mají možnost si v prosinci poslechnout Romana Hampachera, bývalého sbormistra Izeríny při Adventním koncertě v Kostele sv. Anny. Závěr setkání patřil aktivitám a akcím v rámci jednotlivých klubů.

20. září se po letní prázdninové pauze opět konalo pravidelné setkání členů Rady starších. Jedním z hlavních témat byl vznik Informačního poradenského střediska pro seniory. Rada starších nejen zhodnotila akce proběhlé během letních prázdnin, ale prodiskutovala také připravovaný program na říjen 2022. Zaznělo i poděkování statutárnímu městu Jablonec nad Nisou za dlouhodobou podporu akcí jako např. Týden seniorů, Josef Dvořák v kině Radnice či výlet pro seniory do Sobotky.
RS - září 2022RS - září 2022

Rada starších zasedala v úterý 28. června. Na programu byla konzultace k letním aktivitám tak, aby program na červenec a srpen byl k dispozici co nejdříve. Rada starších, včetně ředitelky CSS a náměstka primátora pro oblast humanitní, poděkovala své dlouholeté člence paní Ludmile Caránkové. Senioři ČR, dříve Svaz důchodců, ukončuje v Jablonci nad Nisou svou činnost.
Rada starších červen 2022Rada starších červen 2022

Členové Rady starších se opět sešli ke společnému jedání 10. května 2022 v malém sále spolkového domu. Během setkání byla zmíněna témata např. připravované programy jednotlivých klubů seniorů na příští měsíc, postřehy vedoucích klubů z probíhající činnosti, ale také zrušení vládních opatření v souvislosti s onemocněním COVID-19. Zájemci z řad seniorů se mohou těšit na plánovaný koncert souboru Izerína a Romana Hampachera 24. června 2022 na zahradě DZÚ Novoveská.

Zasedání Rady starších proběhlo v malém sále spolkového domu 19. dubna 2022. Členové Rady starších projednali plánované programové novinky na měsíc květen, jako je zařazení oblíbených sportovních aktivit např. hry pétanque a mölkky, turnaj čtyř měst Jablonecká šipka nebo výletů do blízkého okolí. Diskutovali také o pomoci pro ukrajinské občany. V prostorách spolkového domu proběhne kurz českého jazyko pro občany Ukrajiny. Kurz je zaměřený zejména pro seniory a osoby starší 55 let. Zmíněny byly také dílčí úpravy prostor KS Boženka i instalace nových kompostérů na zahradě DZÚ Novoveská a Palackého.
Rada staršíchRada starších

Další zasedání Rady starších proběhlo 15. března 2022 v malém sále spolkového domu za účasti náměstka primátora pro oblast humanitní pana Davida Mánka. Členové RS byli informováni o aktuálních opatření, plánovaných akcích CSS na měsíc duben, ale diskutovalo se také o problematice ukrajinských uprchlíků. Rada starších se dozvěděla o postupu statutárního města např. o plánování a budování ubytovacích kapacit, probíhající sbírce materiální pomoci v prostorách Eurocentra, rozpočtu města, bezpečnosti ve městě apod. Z probíhajících akcí byla zmíněna oblíbená Akademie seniorů pro letošní rok s podtitulem  „Předsudky, hodnoty a tradice“.

Rada starších zasedala také v měsíci únoru, konkréně v úterý 15. února 2022. Pravidelné setkání se konalo od 9:30 v malém sále spolkového domu. Projednala se problematika postupného uvolňování vládních opatření. Vedoucí klubů seznámili členy Rady s plánovanými aktivitami jednotlivých klubů na březen 2022. Hovořilo se také o vzdělávacích aktivitách, například o Akademii seniorů a kurzech pro práci s chytrým telefonem. Členové Rady obdrželi aktualizované letáky Komunitního plánovávní sociálních služeb, zahrnující Nabídku sociálních a navazujících služeb pro seniory a zdravotně znevýhodněné, Půjčovny kompenzačních pomůcek nebo Pomoc pro osoby a rodiny v krizi.
Rada staršíchRada starších

Poprvé v novém roce 2022 se Rada starších sešla 18. ledna 2022 v 9:30 hodin v malém sále spolkového domu. Zasedání se zúčastnil také náměstek primátora pro oblast humanitní pan David Mánek. Členové RS projednali plánovanou činnost klubů i Program na měsíc únor. Zmíněna byla také problematika dopadů onemocnění COVID-19 na seniorskou veřejnost. Mgr. David Mánek informoval RS o strategickém plánu města Jablonec nad Nisou v souvislosti s připravovanou výstavbou nové knihovny a využitím stávající budovy staré radnice.
Vytvořeno 20.1.2022 13:49:44 - aktualizováno 6.10.2022 10:40:09 | přečteno 202x | lukas.frydrych
 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Liberecký kraj Jablonec nad Nisou Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR katalog socialnich sluzeb

Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Emilie Floriánové 1736/8
466 01  Jablonec nad Nisou

id datové schránky: us6kg76
email: centrum@centrumjablonec.cz
Prohlášení o přístupnosti

 
 
load