Centrum sociálních služeb

Jablonec nad Nisou, p.o.
Zvětšit písmo:
Datum: 26.5.2022 Dnes má svátek Filip

Vyhledávání

2022

Zasedání Rady starších proběhlo v malém sále spolkového domu 19. dubna 2022. Členové Rady starších projednali plánované programové novinky na měsíc květen, jako je zařazení oblíbených sportovních aktivit např. hry pétanque a mölkky, turnaj čtyř měst Jablonecká šipka nebo výletů do blízkého okolí. Diskutovali také o pomoci pro ukrajinské občany. V prostorách spolkového domu proběhne kurz českého jazyko pro občany Ukrajiny. Kurz je zaměřený zejména pro seniory a osoby starší 55 let. Zmíněny byly také dílčí úpravy prostor KS Boženka i instalace nových kompostérů na zahradě DZÚ Novoveská a Palackého.
Rada staršíchRada starších

Další zasedání Rady starších proběhlo 15. března 2022 v malém sále spolkového domu za účasti náměstka primátora pro oblast humanitní pana Davida Mánka. Členové RS byli informováni o aktuálních opatření, plánovaných akcích CSS na měsíc duben, ale diskutovalo se také o problematice ukrajinských uprchlíků. Rada starších se dozvěděla o postupu statutárního města např. o plánování a budování ubytovacích kapacit, probíhající sbírce materiální pomoci v prostorách Eurocentra, rozpočtu města, bezpečnosti ve městě apod. Z probíhajících akcí byla zmíněna oblíbená Akademie seniorů pro letošní rok s podtitulem  „Předsudky, hodnoty a tradice“.

Rada starších zasedala také v měsíci únoru, konkréně v úterý 15. února 2022. Pravidelné setkání se konalo od 9:30 v malém sále spolkového domu. Projednala se problematika postupného uvolňování vládních opatření. Vedoucí klubů seznámili členy Rady s plánovanými aktivitami jednotlivých klubů na březen 2022. Hovořilo se také o vzdělávacích aktivitách, například o Akademii seniorů a kurzech pro práci s chytrým telefonem. Členové Rady obdrželi aktualizované letáky Komunitního plánovávní sociálních služeb, zahrnující Nabídku sociálních a navazujících služeb pro seniory a zdravotně znevýhodněné, Půjčovny kompenzačních pomůcek nebo Pomoc pro osoby a rodiny v krizi.

Rada staršíchRada starších


Poprvé v novém roce 2022 se Rada starších sešla 18. ledna 2022 v 9:30 hodin v malém sále spolkového domu. Zasedání se zúčastnil také náměstek primátora pro oblast humanitní pan David Mánek. Členové RS projednali plánovanou činnost klubů i Program na měsíc únor. Zmíněna byla také problematika dopadů onemocnění COVID-19 na seniorskou veřejnost. Mgr. David Mánek informoval RS o strategickém plánu města Jablonec nad Nisou v souvislosti s připravovanou výstavbou nové knihovny a využitím stávající budovy staré radnice.
Vytvořeno 20.1.2022 13:49:44 | přečteno 52x | lukas.frydrych
 
logo apss2 (2) LK Logotype PANTONE Cool Gray 11 U Jablonec nad Nisou logoMPSV m katalog socialnich sluzeb

Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Emilie Floriánové 1736/8
466 01  Jablonec nad Nisou

id datové schránky: us6kg76
email: centrum@centrumjablonec.cz
Prohlášení o přístupnosti

 
 
load