Centrum sociálních služeb

Jablonec nad Nisou, p.o.
Zvětšit písmo:
Datum: 6.6.2023 Dnes má svátek Norbert

Vyhledávání

2021

V prosinci 2021 Rada starších nezasedala.

Poslední zasedání Rady starších (RS) v roce 2021 proběhlo 23. listopadu. RS schválila termíny zasedání v 1. polovině roku 2022 a také rozdělení klubů pro prezentaci v Jabloneckém měsíčníku v roce 2022. V době zasedání RS bylo jasné, že některé plánované aktivity opět neproběhnou, koronavirová situace zastavila plánované adventní činnosti, členové klubů se na tuto situaci připravovali.

Rada starších se v měsíci říjnu sešla 19.10. v malém sále. Dle vedoucích klubů je teď aktuální téma situace s energiemi a ukončování činnosti některých dodavatelů, pro členy klubů je to velmi náročné i po psychické stránce. Diskutovalo se o pohybové aktivitě "jóga pro seniory" - ukázková hodina proběhne v listopadu v rámci akce Dny zdraví se Sokolem. Členové RS hovořili o aktivitách v jednotlivých klubech a o členek klubů.

Náměstek primátora pro oblast humanistní se zúčastnil i zářijového zasedání RS, které proběhlo 23. září. RS předal informace o 3. dávce očkování v DZU Palackého, Novoveská a B. Němcové, dále o plánovaném rozpočtu na rok 2022, včetně investičních záměrů. Město také řeší bezbariérový přístup do jablonecké přehrady. RS krom běžné agendy, včetně schválených témat do Jabloneckého měsíčníku, hovořila o pohybových aktivitách, o klubové činnosti, o přednáškách apod. Vedoucí klubů začínají plánova aktivity na rok 2022.
Rada starších

Poprázdninové setkání Rady starších vyšlo na úterý 24. srpna 2021, členové se sešli v malém sále. Mezi hlavními body jednání byla mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví od 1. září (kapacita sálu, počet lidí u stolu,...). Vedení CSS informovalo o spolupráci s jabloneckým Sokolem a o nutnosti se registrovat na všechny aktivity, které fungují pod hlavičkou CSS a přidružených klubů seniorů. Vedoucí všech klubů zhodnotili léto a představili své plány na podzim a zimu 2021.
Rada staršíchRada starších

V červenci 2021 Rada starších nezasedala.

V měsíci červnu se Rada starších sešla ve velkém sále CSS za dodržení všech proti-epidemiologických opatření, stalo se tak 11. června. Zazněly plánované aktivity, s ohledem na situaci snad bude možné uskutečnit letní setkání v klubech, výlet do Černous u Frýdlantu, turnaj ve hře mölkky atd. (vše bude upřesňováno). Členové RS se shodli, že rozjezd aktivit je postupný, záleží na okolnostech, na aktuální situaci, stále se řeší očkování, mění se členské základny. Náměstek primátora D. Mánek hovořil o komornější formě vyhlášení ocenění Jablonecká pečovatelka.
Rada starších

Rada starších (RS) musela pro své květnové zasedání opět využít on-line formu, stalo se tak 4. května 2021. Náměstek primátora D. Mánek přizval všechny k on-line vysílání divadelního baletního představení Anna Karenina a Pocta Hana Hegerové. Mluvil také o revitazaci cestiček v zahradě DZU Novoveská. Zmínil téma očkování, ocenění Jablonecká pečovatelka a téma "spolkový dům II" v protorách současné městské knihovny. Členové RS poděkovali za aktivity, které kancelář volnočasových aktivit posílá emailem (kvíze, obrázkové prezentace,...) a informovali o dílčích možných aktivitách, např. vycházky, častější telefonáty apod.

V dubnu 2021 Rada starších nezasedala.

V březnu roku 2021 proběhlo zasedání RS v on-line formě, jednalo se o historicky první distanční zasedání RS (24. března 2021). K zasedání se připojil i náměstek primátora pro oblast humanitní pan David Mánek. Hovořil o aktuáln situaci, o práci krizového štábu o očkování seniorů v Domech zvláštního určení, o spolupráci s lékaři apod. Ředitelka CSS zmínila situaci v organizaci, poděkovala za spolupráci se SMJN a připomněla, že letos je to 15 let od otevření spolkového domu, který od samého začátku slouží svému účelu. V diskuzi se hovořilo o výzvě Pomáháme pletením, do pletení se zapojilo mnoho šikovných pletařek.

Rada starších

V únoru 2021 Rada starších nezasedala.

V lednu 2021 Rada starších nezasedala.

Vytvořeno 20.1.2022 13:26:35 | přečteno 92x | lukas.frydrych
 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Liberecký kraj Jablonec nad Nisou Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR katalog socialnich sluzeb

Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Emilie Floriánové 1736/8
466 01  Jablonec nad Nisou

id datové schránky: us6kg76
email: centrum@centrumjablonec.cz
Prohlášení o přístupnosti

 
 
load