Centrum sociálních služeb

Jablonec nad Nisou, p.o.
Zvětšit písmo:
Datum: 3.10.2023 Dnes má svátek Bohumil

Vyhledávání

2019

V úterý 10. prosince se členové Rady starších sešli v regionální kanceláři poslance PČR pana Petra Beitla. Pan poslanec pozval vedoucí klubů seniorů na adventní setkání. Mezi hlavní témata diskuze patřilo například sociální bydlení, novela zákona o sociálních službách, stavební zákon, problematika trvalého bydliště apod. RS se také zajímala o práci v PS Parlamentu ČR.

Rada starších prosinec 2019

Rada starších byla v měsíci listopadu takzvaně výjezdní. V úterý 19. listopadu se členové RS vypravili do Hotelu Rehavital v Jablonci n. N. Ředitelka hotelu paní Moskalová ukázala všem přítomným prostory a nabídla spolupráci mezi hotelem a jednotlivými kluby seniorů. Od náměstka primátora pana Davida Mánka pak zaznělo, že se zde uskuteční letošní setkání s osamělými 24. prosince. Pan náměstek pak měl pro RS dobrou zprávu o tom, že se v Jablonci schválil již 4. komunitní plán.

Rada starších listopad 2019Rada starších listopad 2019

Říjnová Rada starších byla pro mnohé překvapením. Zástupce všech klubů přišel pozdravit primátor statutárního města Jablonec nad Nisou pan Jiří Čeřovský. Hovořilo se například o plánech města, o rozpočtu na rok 2020 apod. Pana primátora doprovodil také jeho náměstek pro oblast humanit pan David Mánek. Dalším hostem pak byla ředitelka Mateřské školy Pod Peřinkou paní Jolana Stejskalová. Se členy Rady starších diskutovala o možném propojení generací.

Rada starších říjen 2019

Rada starších se v měsíci září sešla v úterý 10. 9. v malém sále CSS. Hostem byl pan Tomáš Svačina, manažer prevence kriminality městské policie v Jablonci nad Nisou. Seniory zajímala bezpečnost v některých městských parcích, jednosměrné ulice ve městě, dětská hřiště a podobně. Dalším hostem byl náměstek primátora pan David Mánek. Členům RS krom jiného přiblížil Seniorskou obálku, která vyjde v listopadovém čísle Jabloneckého měsíčníku.

Rada starších září 2019

Někteří členové Rady starších (RS) se výjimečně sešli na začátku července, konkrétně za přehradou, u takzvaných sádek. Jeden z klubů, TJ Kardio, připravil Cooperův test. Jedná se o test fyzické zdatnosti jedince, při kterém se měří vzdálenost, kterou člověk ujde nebo uběhne za rovných 12 minut. Tento test už RS absolvovala loni a mnozí byli mile překvapení, jak se jejich výsledky zlepšily.

Rada starších Cooperův test Rada starších Cooperův test

Předprázdninová Rada starších (RS) se konala v úterý 18. června v malém sále Centra sociálních služeb. Hostem byl námětek primátora pro oblast humanitní pan David Mánek. Mezi hlavními tématy byl festival Jablonecké tóny, lavičky ve městě i v okolí přehrady a také nová podoba Akademie seniorů. Ta bude mít od letošního podzimu novou podobu a společné téma, tj. zdravotní gramotnost. Přítomní členové RS dostali také novou brožuru Centra sociálních služeb Jablonec nad Nisou.

Rada starších červen 2019

Jablonecká Rada starších (RS) byla v květnu výjezdní. Členy RS pozval do Liberce, do sídla Krajského úřadu Libereckého kraje, náměstek hejtmana pan Pavel Svoboda. S přítomnými hovořil o tom, že volnočasové aktivity, včetně Jabloneckého škrpálu, mají podporu kraje. Zároveň informoval, že kraj připravuje na říjen oslavy Dne seniorů. V Jablonci nad Nisou proběhnou v úterý 1. října, a to v městském divadle. Součástí programu bude ocenění aktivních seniorů, hostem tentokrát bude Standa Hložek.

Rada starších květen 2019

Jablonecká Rada starších proběhla i v měsíci dubnu, konkrétně v úterý 23. dubna od 9:30 hodin v malém sále CSS. Hostem byla paní Miroslava Palečková, předsedkyně Krajské rady seniorů Libereckého kraje. Přítomné informovala o činnosti KRS LK, o plánovaných aktivitách a o možné spolupráci. Na Radu starších zavítal i náměstek primátora pro oblast humanitní pan David Mánek. Členy RS zajímala aktuální témata, například tradiční jablonecký ohňostroj 30. dubna u přehrady, prodloužení tramvajové tratě centrem města apod.

Rada starších duben 2019


Březnová Rada starších (RS) proběhla netradičně ve čtvrtek 28. března již od 9:00 hodin. Hlavním hostem byl tentokrát náměstek hejtmana pan Petr Tulpa, který přišel členy RS informovat o možnostech vzdělávání nejen pro seniory. Všichni uvítali informaci, že i nadále bude Kraj podporovat Akademii umění a kultury pro seniory při ZUŠ v Jablonci nad Nisou. Během další příjemné diskuze došlo na aktuální témata, například na nízké počty žáků základních škol, které se hlásí na učňovské obory.

Rada starších březen 2019

Únorové zasedání Rady starších (RS) proběhlo v úterý 19. února 2019, opět v malém sále CSS. I tentokrát pozvání přijal náměstek primátor pro oblast humanitní David Mánek. Vedle běžné diskuze o dění ve městě došlo na dvě důležitá témata, konkrétně na plán zimní údržby silnic a chodníků a také na lavičky ve městě. Členové RS se také věnovali připravovaným aktivitám, krom jiného i 7. ročníku oblíbené pohybové aktivity pro seniory Jabloneckého škrpálu, který začíná 24. dubna.

Rada starších únor 2019

Poprvé v roce 2019 se Rada starších sešla v úterý 22. ledna dopoledne v malém sále CSS. Hostem byl tentokrát náměstek primátora pro oblast humanitní pan David Mánek. Vedle samotné diskuze mezi panem náměstkem a vedoucími klubů se hovořilo například o vzdělávací aktivitě pro seniory Chceme, abyste věděli..., která proběhne letos na jaře. Zajímavým tématem bylo i snížené vstupné do sauny, nebo výlet do Prahy 2. dubna, kdy se zájemci podívají do PS PČR a navštíví také Werichovu vilu.

Rada starších leden 2019

Vytvořeno 30.1.2019 8:19:46 | přečteno 327x | lukas.frydrych
 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Liberecký kraj Jablonec nad Nisou Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR katalog socialnich sluzeb

Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Emilie Floriánové 1736/8
466 01  Jablonec nad Nisou

id datové schránky: us6kg76
email: centrum@centrumjablonec.cz
Prohlášení o přístupnosti

 
 
load