Centrum sociálních služeb

Jablonec nad Nisou, p.o.
Zvětšit písmo:
Datum: 3.10.2023 Dnes má svátek Bohumil

Vyhledávání

2018

Zasedání listopadové Rady starších (RS) bylo poslední v tomto kalendářním roce. Na návštěvu přišel náměstek hejtmana pověřený řízením rezortu sociálních věcí Pavel Svoboda. Diskutovalo se především o tom, jak lze z krajského rozpočtu čerpat finance na seniorské aktivity. RS se s panem náměstkem dohodla, že jedno z jarních zasedání by mohlo opět proběhnout v sídle Libereckého kraje. 

Rada starších listopad 2018

Říjnová Rada starších (RS) byla specifická hned v několika ohledech. Vedení CSS pozvalo všechny seniorky, které byly oceněné na začátku října v městském divadle v rámci krajské akce "Ocenění aktivních seniorů". Na zasedání RS přišel také pan Miloš Zahradník, který se přišel rozloučit a poděkovat za spolupráci. Po říjnových komunálních volbách předává veškerou agendu novému vedení města.

Rada starších říjen 2018

Poprázdninová Rada starších (RS) zasedala v úterý 18. září v malém sále CSS. Diskuze se vedla hlavně na téma letních aktivit, procházek a výletů. Členové si též vyměnili informace o chystaném programu na říjen, s přesahem na celý podzim a adventní čas.

Rada starších září

Rada starších (RS) se před prázdninami naposledy sešla v úterý 19. června. Hlavním tématem byly plány na léto s přesahem na září, i proto už zazněl program na letošní Týden seniorů, který se bude konat od 24. do 30. září. Zástupkyně Kavárny Floriánka, která je pravidelným hostem, předala všem členům perníčky s přáním hezkého léta. V klubech seniorů se už těší na letní grilování.

Rada starších červen

Květnová Rada starších (RS) byla tentokrát bez hostů, o to větší prostor byl na diskuzi mezi členy. Všichni vedoucí klubů postupně představují plány na léto, většina aktivit bude pohybových, tedy výlety a procházky. Jako vždy měli členové RS v deskách mnoho materiálu, třeba brožuru z Akademie seniorů, která se týkala tématu "jak se vyznat ve vyúčtování služeb".

Rada starších květen

V dubnu zasedala Rada starších (RS) v úterý 24. dubna v malém sále CSS. Hostem byl tentokrát náměstek primátora pro oblast humanitní Miloš Zahradník. Se členy RS probral například rekonstrukci a uzavírku bazénu, novou silnici do Liberce, parkovací místa ve městě, zateplení a výměnu oken na Palackého, obnovu varhan v kostele na Horním náměstí, festival Město plné tónů a podobně. Prostor byl i na otázky a diskuzi.

Rada starších duben 2018 Rada starších duben 2018

Společný zážitek mají členové jablonecké Rady starších. Přijali pozvání od frýdlantských kolegů a 20. dubna zajeli za Frýdlant na takzvanou lesní cestu na Hartu, kde se sázela Alej republiky. Rada starších z Jablonce tak má svůj strom, jedná se o dub červený.

Rada starších sázení stromu

Hostem březnové Rady starších (RS) byla nová koordinátorka komunitního plánování jabloneckého magistrátu Martina Semrádová. Přítomným připomněla záměry a cíle komunitního plánování ve městě. Avizovala, že i letos jsou v rozpočtu uvolněné finance na zajištění dopravy seniorů na letní výlet do Prahy. Ředitelka organizace krom jiného informovala RS o uzavírce plaveckého bazénu od června do poloviny července a pozvala všechny členy na 20. dubna do Frýdlantu, kde se bude sázet Alej republiky.

Rada starších březen 2018

Únorová Rada starších (RS) zasedala v úterý 20. února v malém sále CSS. Ředitelka CSS informovala přítomné o ochraně osobních údajů GDPR, dále je pozvala na nejbližší akce, informovala o připravovaných výletech, také o Kulatém stolu, který proběhne 31. května apod. Během Rady zazněla také informace o novém ročníku Jabloneckého škrpálu, který začne 27. dubna. Vedoucí klubů si pak vyměnili informace o klubové činnosti.

Rada starších únor 2018

Rada starších (RS) se poprvé v novém roce sešla v úterý 23. ledna. Hlavním hostem byla tisková mluvčí jabloneckého magistrátu Markéta Hozová. Ta přítomným představila plány města ohledně 100. výročí založení republiky, zmínila také letošní investice a odpovídala na otázky členů RS. Poté spolu s ředitelkou CSS poděkovala za skvělou spolupráci paní Květě Novotné, která léta řádně a pečlivě vedla klub seniorů Kokonín. Novou klubistkou a členkou RS je paní Krista Millerová.

Rada starších leden 2018

Vytvořeno 5.1.2018 6:35:00 | přečteno 361x | lukas.frydrych
 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Liberecký kraj Jablonec nad Nisou Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR katalog socialnich sluzeb

Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Emilie Floriánové 1736/8
466 01  Jablonec nad Nisou

id datové schránky: us6kg76
email: centrum@centrumjablonec.cz
Prohlášení o přístupnosti

 
 
load