Centrum sociálních služeb

Jablonec nad Nisou, p.o.
Zvětšit písmo:
Datum: 1.6.2023 Dnes má svátek Laura

Vyhledávání

2017

Rada starších (RS) se sešla naposledy v tomto roce, stalo se tak v úterý 21. listopadu v malém sále CSS. Přítomní byli zástupci všech klubů seniorů, na programu bylo schválení programu aktivit na prosinec a také informace o plánovaných aktivitách na leden 2018. Ředitelka CSS přítomné informovala o novinkách v ochraně osobních údajů, které se dotkou i klubové činnosti. Připomněla, že během adventu bude prostor na to se potkávat, například u koncertů Izeríny nebo u Primátorského svařáku dne 14. prosince.

Rada starších listopad 2017Rada starších listopad 2017

Říjnová Rada starších (RS) se konala v úterý 24. října v malém sále CSS. Kromě běžné agendy a novinek z klubů zaznělo i to, že ČOI ruší od listopadu konzultační hodiny v prostorách spolkového domu. Přítomní také velmi pozitivně zhodnotili návštěvu Liberce. V pátek 6. října se totiž na pozvání libereckých kolegů vypravili do krajského města, kde se potkali i se zástupci Frýdlantu. Prostor byl na diskuzi i na výměnu zkušeností a poznatků.

20171024 101010

V září se Rada starších (RS) sešla v úterý 19. 9. Ředitelka CSS všechny členy požádala, aby ve svých klubech informovali a varovali, že se v našem kraji opět množí podvodné praktiky, které ohrožují seniory. Dále předala informaci o dvou chystaných akcích - 2. října Svátek seniorů v libereckém Domě kultury a 6. října Den seniorů v Jablonci v sokolově ve Fügnerově ulici.

Rada starších

V červenci se Rada starších (RS) neschází, poprázdninové setkání se konalo 22. srpna, tentokrát ve cvičebně. Hostem byl zástupce bazénu, který představil zajímavou nabídku pro širokou seniorskou veřejnost. Od září do konce kalendářního roku bude bazén každé pondělí od 13 do 15 hodin otevřený pouze pro seniory za zvýhodněné vstupné. Poté se tento model vyhodnotí a zváží se, zda bude nabídka platit i v příštím roce. RS poté hodnotila letní aktivity jednotlivých klubů a všichni zástupci představili program na září a říjen. Všechny zajímal také program Týdne seniorů.

Rada starších

Červnová Rada starších (RS) se tentokrát konala ve středu 21. června. Zasedání proběhlo v sídle Libereckého kraje, konkrétně v zasedací místnosti Rady kraje. RS sem pozval náměstek hejtmana pověřený řízením rezortu sociálních věcí Pavel Svoboda. Setkání se zúčastnil také náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní Miloš Zahradník.

Rada starších červen 2017

Rada starších (RS) se 16. května sešla v malém sále CSS na svém běžném zasedání. Mezi hlavní témata patřil Koncert proti násilí na seniorech a volné vstupenky, které město prostřednictvím kanceláře VA daruje jednotlivým klubům. Den zdravotně postižených se koná v úterý 13. června, vystoupí Šarm i Izerína. Prostor byl i na prázdninový program jednotlivých klubů. Příští RS zasedá v sídle Libereckého kraje.

20170516 094225

Dubnové zasedání Rady starších (RS) bylo opět výjezdní. Vedoucí klubů totiž přijali pozvání ředitele Základní školy Liberecká v Jablonci nad Nisou pana Jiřího Čeřovského. RS si prohlédla zázemí školy, včetně tříd s interaktivními tabulemi. Měla také možnost se zapojit do hodiny hudební výchovy. J. Čeřovský prezentoval základní data o škole a zmínil úspěchy i palčivé problémy. Jedním z cílů takového zasedání bylo i propojení generací. Během zasedání padly návrhy na společné vystoupení seniorského pěveckého souboru Izerína a dětských sborů Rolnička a Zvoneček, dále vánoční pečení cukroví apod.

20170425 110524

Březnové setkání Rady starších (RS) proběhlo tentokrát mimo prostory CSS, konkrétně v zasedací místnosti jablonecké nemocnice. Členů RS se ujala náměstkyně pro ošetřovatelskou péči paní Jitka Řehořová. Pro všechy měla připravené informační brožury, představila chod celé nemocnice i jednotlivá oddělení. Následně RS pustila videospot o historii nemocnice v Jablonci a odpovídala na dotazy. Poté už pokračovalo běžné zasedání RS.

20170321 093757 20170321 093743

Únorová Rada starších (RS) proběhla v úterý 21. února v malém sále CSS. Tentokrát zástupci jednotlivých klubů přivítali hned několik hostů. Tím hlavním byl náměstek hejtmana Libereckého kraje pověřený řízením rezortu sociálních věcí pan Pavel Svoboda. Za magistrát statutárního města Jablonec nad Nisou dorazil Jan Štol a s přítomnými pohovořil také Jiří Vašíček, člen komise prevence kriminality. Jeho připraveným tématem byla sebeobrana, konkrétně využití bojového umění krav magy pro seniory.

20170221 095630

Rada starších (RS) se poprvé v roce 2017 sešla v úterý 17. ledna v 9:30 hod. v malém sále CSS. Všichni zástupci RS dostali od vedení CSS nástěnný kalendář My v čase a také nové číslo občasníku Novin(k)y z Centra, které je určené pro uživatele služeb CSS. Přítomní byli krom jiného informováni o nové právní poradně, kterou provozuje Národní rada osob se zdravotním postižením (226 753 427) a dále, že infocentrum města Jablonec n. N. připravuje nový informační a navigační systém pro návštěvníky města. Nápady a připomínky přijímá do 20. února paní Dobrovská na čísle 775 585 062.


Vytvořeno 23.1.2017 22:16:17 | přečteno 353x | lukas.frydrych
 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Liberecký kraj Jablonec nad Nisou Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR katalog socialnich sluzeb

Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Emilie Floriánové 1736/8
466 01  Jablonec nad Nisou

id datové schránky: us6kg76
email: centrum@centrumjablonec.cz
Prohlášení o přístupnosti

 
 
load