Centrum sociálních služeb

Jablonec nad Nisou, p.o.
Zvětšit písmo:
Datum: 2.6.2023 Dnes má svátek Jarmil

Vyhledávání

2016

Zasedání Rady starších (RS) v listopadu bylo poslední v roce 2016, další proběhne až 17. ledna v malém sále CSS. Mezi hosty byla po delší době Eva Kohoutová z Kavárny Floriánka. Za omluvenou Janu Herkommerovou z KS při ČSŽ přišla na RS paní Lada Niklová. Setkání dalo prostor na zhodnocení posledního měsíce, i celé roční spolupráce.

RS listopad 2016

Setkání Rady starších (RS) 25. října bylo specifické v tom, že se přišel rozloučit náměstek primátora pro oblast humanitní Pavel Svoboda. Po krajských volbách se stal náměstkem hejtmana pověřený řízením rezortu sociálních věcí. P. Svoboda potvrdil a přislíbil další spolupráci s RS v Jablonci nad Nisou. RS krom jiného zhodnotila Týden seniorů. Všichni členové RS dostali občasník Novin(k)y z Centra, které jsou určené pro uživatele služeb. 

20161025 093829

Zářijové zasedání Rady starších (RS) začalo na pracovišti krizového řízení města. Zástupce RS přivítal František Chlouba, vedoucí oddělení krizového řízení. Příjemně strávená hodina povídání otevřela důležitá témata – např. co hrozí Jablonci, zda je hráz přehrady pevná a bezpečná, jak často zasedá krizový štáb apod. František Chlouba pak na prohlídku pozval všechny kluby seniorů. RS se z bývalé hasičárny vrátila do malého sálu CSS, kde už zasedala v běžném režimu. 

20160920 093930

V červnci RS nezasedala, léto tak mohli zástupci všech klubů zhodnotit v úterý 23. srpna v malém sále CSS. Dorazil i náměstek primátora pro oblast humanitní Pavel Svoboda. S přítomnými zhodnotil letní program, hlavně festival Město plné tónů a informoval o nejbližších plánech. Mezi ně patří i podzimní slavnosti, Týden seniorů a pod. CSS ve spolupráci s městem chystá podzimní vzdělávání seniorů s podtitulem "Chceme, abyste věděli..." a další aktivity jsou spojené s Mezinárodním dnem Alzheimerovy choroby, který připadá na 21. září. 

20160823 095447

Speciální setkání Rady starších (RS) proběhlo v úterý 28. června odpoledne. Centrum sociálních služeb si totiž připomnělo 10 let od otevření spolkového domu v Jablonci nad Nisou. Odpolední setkání bylo už od začátku plánované nikoli jako pracovní, ale jako přátelské. Do Jablonce totiž byli pozvaní zástupci liberecké RS. Prostor byl tedy na vzpomínky, aktuální témata i společné plány - nejen na poli sportovním. 

DSC 0447

V červnu měla Rada starších (RS) hned dva hosty. Dorazil náměstek primátora pro oblast humanitní Pavel Svoboda, který přítomné informoval o novém spojovacím "krčku" v jablonecké nemocnici, pozval na další koncerty z cyklu Město plné tónů, potvrdil plánovaný výlet do Prahy a návštěvu Senátu PČR a připomněl, že se v říjnu rozjede Akademie umění a kultury pro seniory (vše jde v tomto případě přes ZUŠ). Druhým hostem byl František Chlouba - vedoucí oddělení krizového řízení. Nabídl RS možnost, aby se všichni přišli podívat na krizové pracoviště - toho RS využije a v září prostory navštíví. Dále byla řeč o možné spolupráci a přednáškách v jednotlivých klubech. 

20160621 104326

Květnové zasedání Rady starších (RS) proběhlo v úterý 17. května dopoledne v malém sále Centra sociálních služeb (CSS). I tentokrát byl přítomný náměstek primátora pro oblast humanitní Pavel Svoboda. Krom jiného představil II. ročník festivalu hudby a divadla Město plné tónů. Na zasedání dorazila i Simona Hušková, koordinátor komunitního plánování. Navázala tak na minulé setkání a s RS probrala herní a posilovací prvky. Došlo i na prorodinnou politiku - spojování generací má RS ve svých dlouhodobých úkolech. Členové RS se dozvěděli o nové hře Mölkky. Trénovat se začíná v pondělí 6. června ve volnočasovém areálu ve Mšeně. 

20160517 105726

Rada starších (RS) se v malém sále CSS sešla v úterý 19. dubna dopoledne. Přivítala hned 2 hosty. Prvním byl npor. Roman Šípek, vedoucí obvodního oddělení Policie ČR Jablonec nad Nisou. Přítomným představil projekt "Okrskář" a spolupráci mezi městskou a státní policií. Z magistrátu města přišla Simona Hušková, koordinátorka komunitního plánování. S přítomnými probrala možnost, kde ve městě by mohly přibýt herní a posilovací stroje pro seniory. 

20160419 094729

Březnové setkání Rady starších proběhlo 15.3.2016 a začalo netradičně. Členové měli možnost prohlédnout si nové prostory Naděje, v ulici Za Plynárnou v Jablonci nad Nisou. Zástupce RS přivítala oblastní ředitelka Naděje Milena Havrdová a vedoucí střediska Za Plynárnou Tomáš Šretr. RS pak zasedala v běžném režimu v sídle CSS. Hostem byl i tentokrát náměstek primátora pro oblast humanitní Pavel Svoboda. 

20160315 085034

Rada starších na únorovém zasedání, které se konalo 16.2., přívítala hned dva vzácné hosty. Náměstek primátora pro oblast humanitní Pavel Svoboda se setkání RS účastní pravidelně. Pozvání přijala i Michaela Albrechtová z Diakonie ČCE, ředitelka střediska Jablonec nad Nisou. 

20160216 102542

První zasedání Rady starších v roce 2016 se konalo 19. ledna v malém sále CSS. Pozvání přijal Petr Tulpa, předseda Komise humanitní a sociální péče statutárního města Jablonec nad Nisou a krajský radní pověřený řízením rezortu zdravotnictví. RS se společně vyfotila pro novinový článek, který vyšel v březnovém čísle Jabloneckého měsíčníku. 

20160119 100306rsrsrs


Vytvořeno 28.12.2016 21:04:09 | přečteno 402x | lukas.frydrych
 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Liberecký kraj Jablonec nad Nisou Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR katalog socialnich sluzeb

Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Emilie Floriánové 1736/8
466 01  Jablonec nad Nisou

id datové schránky: us6kg76
email: centrum@centrumjablonec.cz
Prohlášení o přístupnosti

 
 
load