Centrum sociálních služeb

Jablonec nad Nisou, p.o.
Zvětšit písmo:
Datum: 30.11.2022 Dnes má svátek Ondřej

Vyhledávání

Navigace

Informace z rady

 

Únorové zasedání

Zasedání Rady starších, poradního orgánu ředitelky CSS, se konalo v úterý 24.února od 9.30 hod. v malém sále spolkového domu. Všichni členové RS byli přítomni a pozvání na radu přijala vedoucí chráněné kavárny Eva Kohoutová.

Zajímavosti:

Blanka Svobodová, předsedkyně RS a vedoucí KJS, přivítala přítomné členy na dalším zasedání a hned v úvodu seznámila všechny přítomné s krátkým videem, které srozumitelnou formou představuje, co je vlastně Alzheimerova choroba a jak působí postupně v mozku nemocného člověka. Zákeřná choroba, která v poslední době zaznamenává velký nárůst, nepostihuje jen lidi ve stáří, ale i mladšího věku. Postup od mírného zapomínání až po smrt je pomalý a neustálý. Probíhá průměrně osm až deset let. V současnosti se jedná o nevyléčitelnou nemoc. Určitou prevencí, jak lze této chorobě částečně předcházet, nebo její průběh zmírnit, je pravidelné saunování nebo užívání vitaminu E.

Eva Kohoutová, vedoucí chráněné kavárny, informovala o rozšiřující nabídce aktivit kavárny Floriánka, která zahrnuje tematické besedy, různé soutěže, kvízy, rukodělné dílničky, výstavy, herní aktivity. Zájemci o jednotlivých akcí budou informování prostřednictvím upoutávek zveřejněných na informační tabuli ve vestibulu u recepce.

Naďa Jozífková, ředitelka CSS, informovala o nové informační brožuře, kterou vydala Nemocnice Jablonec - Průvodce pacienta, kterou obdržel každý člen RS, o schváleném rozpočtu, o zpracované výroční zprávě CSS za rok 2014, o nové službě Tísňová péče, kterou nabízí a poskytuje ve spolupráci s Andělem Strážným oblastní spolek Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou. Bližší informace přímo v kanceláři ČČK, který sídlí ve spolkovém domě ve 4.patře.

Blanka Svobodová předala přítomným členům k připomínkování zpracovaný koncepční materiál obsahující  náměty na zkvalitnění života seniorů v Jablonci nad Nisou, které vycházely z podkladů minulých zasedání nebo byly zaslány elektronicky. Materiál byl po schválení a doplnění členy RS předán na město a na jednání pracovní skupiny pro seniory Komunitního plánování. Dále pohovořila o připravovaných akcích na měsíc březen.

Příští Rada starších se koná v úterý 24. března v prostorách spolkového domu CSS.


 

Vytvořeno 10.3.2015 16:44:40 | přečteno 176x | marketa.jenickova
 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Liberecký kraj Jablonec nad Nisou Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR katalog socialnich sluzeb

Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Emilie Floriánové 1736/8
466 01  Jablonec nad Nisou

id datové schránky: us6kg76
email: centrum@centrumjablonec.cz
Prohlášení o přístupnosti

 
 
load