Centrum sociálních služeb

Jablonec nad Nisou, p.o.
Zvětšit písmo:
Datum: 30.11.2022 Dnes má svátek Ondřej

Vyhledávání

Navigace

Informace z rady

 

Dubnové zasedání

Dubnové zasedání Rady starších, poradního orgánu ředitelky CSS, se uskutečnilo v úterý 21. dubna 2015 od 09.30 hod. v malém sále spolkového domu. Všichni členové RS byli přítomni a pozvání na radu přijala vedoucí chráněné kavárny Eva Kohoutová.

Zajímavosti:

Naďa Jozífková, ředitelka CSS informovala o novém způsobu propagace organizace CSS, a to formou QR kódů, které jsou rychlým nástrojem pro sdělení informací. CSS přistoupilo k používání QR kódů z důvodu efektivního a rychlého přenosu informací o svých službách. Pohovořila o uskutečněné Konferenci Gerontologické dny Severozápad, kde se hovořilo o celostním pohledu na geriatrickou křehkost a o systému integrovaných podpůrných služeb. V návaznosti na tuto konferenci pozvala přítomné členy RS ke kulatému stolu, a to v pátek 22.5. od 9.00 hod. do velkého sálu CSS, kde se bude hovořit za účasti odborníků a místních zástupců zdravotní a sociální péče o úrovni a možnostech poskytování zdravotní a sociální péče pro seniory, zvláště pro dlouhodobě nemocné nebo pro osoby pečující. Účast na této diskusi potvrdil MUDr. Zdeněk Kalvach z Institutu důstojného stárnutí Diakonie, který je celorepublikovou kapacitou v této problematice. Podala informace o novém českém nutričním přípravku, který poskytuje organismu živiny, které potřebuje k udržení optimální kondice  a je určen pro osoby se sníženým příjmem nebo trpící nedostatečnou výživou a trpící nechutenstvím, tento výrobek je možné zakoupit v chráněné kavárně Floriánka. Informovala o bezplatné poradenské lince 800 915 915 pro pečující rodiny, které mají pochybnosti, zda pečují správně.

Eva Kohoutová, vedoucí chráněné kavárny Floriánka připomněla akci týkající se celoroční výměny knih, kdy si zájemci mohou zapůjčit knihy či přinést již nepotřebné knihy a zpřístupnit je touto cestou dalším čtenářům. Informovala o rozšiřující se nabídce aktivit kavárny a produktů.

Blanka Svobodová, předsedkyně RS předala informace o uskutečněných akcích a informovala o připravovaných akcích v Centru sociálních služeb a klubech seniorů a pozvala zájemce o pochody na 3.ročník Jabloneckého škrpálu a Literární kavárnu spojenou s výstavou u příležitosti 160 let od 1. vydání povídky Babička od Boženy Němcové. Členové RS navrhli a odsouhlasili podklady stránky Senior plus do červnového vydání Jabloneckého měsíčníku.

Vytvořeno 13.5.2015 17:00:08 | přečteno 202x | marketa.jenickova
 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Liberecký kraj Jablonec nad Nisou Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR katalog socialnich sluzeb

Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Emilie Floriánové 1736/8
466 01  Jablonec nad Nisou

id datové schránky: us6kg76
email: centrum@centrumjablonec.cz
Prohlášení o přístupnosti

 
 
load