Centrum sociálních služeb

Jablonec nad Nisou, p.o.
Zvětšit písmo:
Datum: 3.2.2023 Dnes má svátek Blažej

Vyhledávání

Navigace

Informace z rady

 

Zářijové zasedání

Zasedání Rady starších se uskutečnilo po letních prázdninách v úterý 9.září 2014 v 9:30 hod. v prostorách spolkového domu Centra sociálních služeb. Program zasedání vycházel z pozvánky Rady starších, které se jako host  zúčastnily náměstkyně primátora Soňa Paukrtová a vedoucí kavárny Floriánka Eva Kohoutová.

Zajímavosti:

Soňa Paukrtová, náměstkyně primátora, informovala o novém projektu, který se chystá, a to Projekt Jablonec nad Nisou 2015, o probíhajícím projektu k Roku české hudby - Město plné tónů - bude probíhat jeho vyhodnocení. Na projekt jsou velmi pozitivní ohlasy. Připravují se Podzimní slavnosti, Vánoční trhy, Velikonoční slavnosti. Informovala o zafinancování Azylového domu v ulici Za Plynárnou požadovanými prostředky.

Eva Kohoutová informovala o besedě, která je připravena na měsíc říjen a která je zaměřena na bylinky. Připomněla informace o projektu, který byl spuštěn 1.7., jedná se o projekt Celoroční výměna knih. Každý, kdo má zájem si může bezplatně odnést knihu, dle vlastního výběru nebo přinést knihy, které chce nabídnout dalším zájemcům. Informovala o vernisáži, která se uskutečnila 6.9. v kavárně,  a to za účasti umělecké skupiny Ahoj, Nazdar, Čau, která se orientuje na malbu, grafiku, bižuterii.

Naďa Jozífková, ředitelka CSS, informovala o nově vznikajícím Kulturním klubu KJS, který bude vykonávat činnost ve spolupráci s chráněnou kavárnou. V rámci klubu se budou setkávat zájemci o veřejné čtení poslední čtvrtek v měsíci, kde se  přítomní posluchači seznámí s konkrétním autorem a knihou. Ve spolupráci s chráněnou kavárnou budou probíhat v jednotlivých klubech besedy o zdravé výživě. Informovala o akci, která navazuje na uskutečněný výlet do porcelánky v Dubí opět ve spolupráci s kavárnou, jedná se o výstavu předmětů s cibulákovým vzorem. Informovala o Týdnu seniorů a o akcích, na kterých se CSS podílí, a také o projektu Jablonecký škrpál, který se blíží ke svému finále, a to 3.10., kdy senioři půjdou Seniorskou štafetu z Ještědu, přes Rašovku, Rádlo, Dobrou Vodu do Jablonce.

 

Vytvořeno 22.10.2014 17:17:22 | přečteno 203x | marketa.jenickova
 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Liberecký kraj Jablonec nad Nisou Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR katalog socialnich sluzeb

Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Emilie Floriánové 1736/8
466 01  Jablonec nad Nisou

id datové schránky: us6kg76
email: centrum@centrumjablonec.cz
Prohlášení o přístupnosti

 
 
load