Centrum sociálních služeb

Jablonec nad Nisou, p.o.
Zvětšit písmo:
Datum: 4.2.2023 Dnes má svátek Jarmila

Vyhledávání

Navigace

Informace z rady

 

Červnové zasedání

Červnové zasedání Rady starších bylo výjezdní a uskutečnilo se v úterý 24.června od 9:30 hod. v prostorách klubovny seniorů Boženka, v ulici Boženy Němcové. Program zasedání vycházel z pozvánky Rady starších.

Eva Kohoutová, vedoucí chráněné kavárny Floriánka, informovala o uzavření kavárny z důvodu čerpání dovolené od 28.7. do 8.8.2014. Chod recepce bude zajištěn každý den do 18 hodin. Informovala o projektu Zdravé čtvrtky - program je zaměřen na ochutnávky s různým zaměření. V letních měsících se akce konat nebude, opět v září. Od 1.7. se rozběhne projekt Přines - odnes - jedná se o celoroční výměnu knih. Projekt nabízí možnost přinést a odnést knihy, které budou sloužit každému, kdo rád čte. Knihy se nevykupují, ani se za zápůjčku nic nehradí. Dále pohovořila o možnosti, kterou kavárna nabízí těm, kteří rádi fotografují nebo malují a chtějí se prezentovat, a to formou výstavy v chráněné kavárně. 

Naďa Jozífková, ředitelka CSS, informovala členy RS o akci, která se uskutečnila v úterý 17.6. na zámku Sychrov, CSS akci zařadilo do projektu Jablonecký škrpál, a kde se sešli senioři z Frýdlantu, z Jablonce n.N. a zástupci Liberce za účasti jeho výsosti vévody Albrechta z Valdštejna a kde starosta Frýdlantu Dan Ramzer poděkoval za dlouhodobou spolupráci tří měst a předal plaketu vyraženou k výročí Millenia Frýdlantu ředitelce CSS a řediteli KSK. Dále sdělila, že spolkový dům je v období prázdninových měsíců otevřen. Nastínila podzimní program, pohovořila o nových připravovaných projektech v klubech seniorů, o netradičním zakončení Jabloneckého škrpálu a o besedách spojených s ukázkami zdravé výživy ve spolupráci s chráněnou kavárnou Floriánka. 

Předala informace z mezinárodní konference Stáří spojuje, která se uskutečnila v Praze 18.6., organizovanou sdružením ŽIVOT 90, přiblížila obsah konference a osobnost ředitele sdružení pana Lormana, který hájí práva a zájmy seniorů a hledá východiska zdravotní politiky v návaznosti na sociální péči. 

Blanka Svobodová informovala o uskutečněných akcích a připraveném programu na letní měsíce, o změně termínu turnaje seniorů tří měst v pétanque, který je přeložen z důvodu nepříznivého počasí z 27.5. na 4.9. - čas a místo konání turnaje je beze změn. 

Markéta Jeníčková informovala o uskutečněné putovní výstavě fotografií seniorů DOMA v rámci kampaně Žít déle doma, které zapůjčilo na období od 1.6. do 16.6. občanské sdružení ŽIVOT 90  na podporu tísňové péče.

Hádanka nejen pro pamětníky
Rada starších vylosovala výherce Hádanky nejen pro pamětníky, kterou se stala Anděla Jaceňková. Sběrný box byl umístěn v prostorách recepce spolkového domu od  2. do  20.6. Všichni, kteří se soutěže zúčastnili, odpověděli správně. 
Správná odpověď: Raoul Schránil


Vytvořeno 30.6.2014 13:37:00 | přečteno 246x | marketa.jenickova
 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Liberecký kraj Jablonec nad Nisou Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR katalog socialnich sluzeb

Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Emilie Floriánové 1736/8
466 01  Jablonec nad Nisou

id datové schránky: us6kg76
email: centrum@centrumjablonec.cz
Prohlášení o přístupnosti

 
 
load