Centrum sociálních služeb

Jablonec nad Nisou, p.o.
Zvětšit písmo:
Datum: 27.1.2023 Dnes má svátek Ingrid

Vyhledávání

Navigace

Informace z rady

 

Zářijové zasedání

Zasedání poradního orgánu ředitelky CSS se konalo v úterý 24. září d 09:30 hod. v jazykové učebně. Pozvání přijali Eva Kohoutová - vedoucí kavárny Floriánka a za MMJN Jaroslav Cvrček - vedoucí oddělení sociálních služeb.

Zajímavosti:

Jaroslav Cvrček informoval o akcích připravených statutárním městem na měsíc září, a to o Týdnu seniorů, Týdnu sociálních služeb, na to navazujících Dnech otevřených dveří u poskytovatelů sociálních služeb, o změně metodiky Pravidel pronajímání obecných bytů (platnost od 4.10.2013) - odkaz http://www.mestojablonec.cz/cs/magistrat/dokumenty/formulare.html

Naďa Jozífková informovala o nejdůležitější změně v systému sociálních služeb, kdy je celostátně preferován systém péče zůstat co nejdéle v domácím přirozeném prostředí - např. kampaň občanského sdružení ŽIVOT 90 - www.zitdeledoma.cz, o projektu Diakonie ČCE Pečuj doma, kdy se zájemci naučí pod odborným dohledem pečovat o své blízké, kteří vyžadují péči a který bude probíhat od 19.10. ve spolkovém domě CSS. Dále sdělila, že od měsíce října nově CSS finančně podpořilo cvičení v bazénu pro seniory, kterého se kromě Dia-clubu senior účastní i senioři z jiných klubů. Novinkou, kterou CSS nabízí seniorům, jsou nově instalované 2 herní prvky - ortoped a posilovací stroj - ve vnitrobloku vedle parkoviště v areálu SD CSS.

Blanka Svobodová zhodnotila průběh letních aktivit připravených CSS a jednotlivými kluby po dobu letních měsíců. Markéta Jeníčková seznámila členy Rady starších s programem na měsíc říjen (rubrika Aktivity seniorů) a novými aktivitami realizovanými CSS od měsíce září, a to kurzy německého a anglického jazyka ve formě trénování a posilování paměti, o projektu Bankovní komunikace pro seniory na Jablonecku, který je zaměřený na přímé bankovnictví, o možnosti navštěvovat pondělní herní dopoledne s možností trénovat šipky na nových elektronických terčích, o besedách v KS zaměřených na oblast zdraví a bezpečí, o kurzech ICT pro začátečníky a mírně pokročilé a trénování paměti a pohybových aktivitách.

Vytvořeno 21.10.2013 18:02:04 | přečteno 306x | marketa.jenickova
 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Liberecký kraj Jablonec nad Nisou Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR katalog socialnich sluzeb

Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Emilie Floriánové 1736/8
466 01  Jablonec nad Nisou

id datové schránky: us6kg76
email: centrum@centrumjablonec.cz
Prohlášení o přístupnosti

 
 
load