Centrum sociálních služeb

Jablonec nad Nisou, p.o.
Zvětšit písmo:
Datum: 3.6.2023 Dnes má svátek Tamara

Vyhledávání

Činnost KS při ČSŽ v roce 2022

Činnost Klubu seniorek při Českém svazu žen je zaměřená hlavně na tři oblasti, které se osvědčily i v minulých letech. Jedná se o přednášky, výlety a tvořivé dílny.

Činnost Klubu seniorek při Českém svazu žen je zaměřená hlavně na tři oblasti, které se osvědčily i v minulých letech. Jedná se o přednášky, výlety a tvořivé dílny. V přednáškách jsme se v letošním roce zaměřily na sociální oblasti. První přednášková akce „Hrátky s pamětí“ nás přesvědčila, že paměť se má trénovat v každém věku. V květnu jsme pořádaly seminář se sociální pracovnicí z nemocnice Jablonec a s ředitelkou organizace Rodina24 na téma „Léčebná a následná péče pro seniory“. Další seminář, červnový, byl na téma „Sociální služby pro seniory v Jablonci nad Nisou“. Odezva z řad žen byla vzhledem k tématům z počátku trochu rozpačitá, ale nakonec hodnocena jako přínosná. Za první pololetí se uskutečnily celkem tři jednodenní výlety. Na jaře to bylo do skanzenu v Dolní Řasnici, dále přes Polsko do Černous u Frýdlantu a nakonec do frýdlantského pivovaru. Druhý výlet v květnu nás zavedl do Litoměřic, na zámek Ploskovice a do Úštěku. V Litoměřicích jsme si vyslechly historii města, prohlédly pěkné náměstí, řadu kostelů a nábřeží. Viděly jsme i pomník K. H. Máchy a dům, v němž bydlel. Zaujala nás i stavba nového domova pro seniory. Předprázdninový výlet měl cíl v Miletíně, v Hořicích a na zámku Hrádek u Nechanic. Ve výrobně trubiček v Miletíně jsme si vyzkoušely utočení vlastní trubičky. V Hořicích na vršku Gothard jsme obdivovaly sochařské umění jak učitelů, tak žáků SŠ sochařské. Z dílniček je vždy oblíbená a ta velikonoční. Všechny dámy tvořily dle vzorů i podle své fantazie předměty pro velikonoční výzdobu. Věříme, že i program 2. pololetí roku 2022, který máme připravený, uspokojí jak naše členky, tak i ostatní ženy, které na naše akce zveme.


Vytvořeno 11.5.2023 11:12:04 | přečteno 11x | lukas.frydrych
 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Liberecký kraj Jablonec nad Nisou Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR katalog socialnich sluzeb

Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Emilie Floriánové 1736/8
466 01  Jablonec nad Nisou

id datové schránky: us6kg76
email: centrum@centrumjablonec.cz
Prohlášení o přístupnosti

 
 
load