Centrum sociálních služeb

Jablonec nad Nisou, p.o.
Zvětšit písmo:
Datum: 4.10.2023 Dnes má svátek František

Vyhledávání

KJS – výlet do Doudleb

Výlet Doudleby n.O.

Podorlicko je známé, kromě jiného, i velkým počtem hradů a zámků.  Jen v okruhu 6 km se jich nachází pět – Častolovice, Doudleby, Nový zámek v Kostelci, Potštejn a Rychnov n. Kněžnou, a tak ne nadarmo se této části toku Divoké Orlice říká česká Loira.

Na jeden z těchto pěti zámků, do Doudleb, se v úterý 30. července vypravili členové Klubu jabloneckých seniorů. Cesta to byla sice pohodlná, ale dlouhá, ale prohlídka zámku Doudleby za to stála. Už při příchodu k zámku senioři obdivovali kobercová sgrafita na zdech, která jsou světovým unikátem, a nezklamala je ani prohlídka interiéru, kde kromě jiných zajímavostí obdivovali i kachlová kamna z r. 1690. Všechny překvapilo, že je před prohlídkou přišel pozdravit pan Petr Dujka, majitel zámku a syn poslední hraběnky Eleonory, rozené Bubna – Litic, a zážitek z prohlídky umocnil i zasvěcený výklad paní průvodkyně a její velice vstřícný přístup k návštěvníkům. Po ukončení prohlídky poradila seniorům, aby dojeli ještě dvě zastávky vlakem do Potštejna, kde viděli zříceninu hradu Potštejn a navíc využili nabídky místní restaurace a před dlouhou cestou domů se občerstvili a odpočinuli si.


2019-07-30 Výlet Doudleby n.O.

Výlet Doudleby n.O.

Výlet Doudleby n.O.

 
Výlet Doudleby n.O.

Výlet Doudleby n.O.

 
Výlet Doudleby n.O.

Výlet Doudleby n.O.

 
Výlet Doudleby n.O.

Výlet Doudleby n.O.

 
 
Vytvořeno 9.8.2019 15:24:06 | přečteno 180x | marketa.jenickova
 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Liberecký kraj Jablonec nad Nisou Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR katalog socialnich sluzeb

Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Emilie Floriánové 1736/8
466 01  Jablonec nad Nisou

id datové schránky: us6kg76
email: centrum@centrumjablonec.cz
Prohlášení o přístupnosti

 
 
load