Centrum sociálních služeb

Jablonec nad Nisou, p.o.
Zvětšit písmo:
Datum: 5.10.2023 Dnes má svátek Eliška

Vyhledávání

Kluby seniorů

V současné době nabízí seniorům v Jablonci nad Nisou volnočasové, kulturní, sportovní a zájmové vyžití 8 klubů. Na jejich činnost pravidelně přispívá statutární město Jablonec nad Nisou.
Zázemí poskytuje Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.

V Jablonci nad Nisou fungují pod hlavičkou CSS celkem 4 kluby seniorů (KS), je to KS Boženka, Kokonín, Palackého a Novoveská. Kluby seniorů jsou otevřené všem seniorům z Jablonce nad Nisou, kteří o to projeví zájem. 

Dále v Jablonci nad Nisou fungují tyto kluby a zájmové skupiny:
Klub jabloneckých seniorů nabízí různé aktivity, jako jsou besedy se zajímavými osobnostmi města, tvořivé dílničky pro šikovné ruce, zdravotní cvičení i výlety do přírody.
Jedním ze seniorských uskupení, které přistoupilo od ledna 2015 do Rady starších a které se schází 1x měsíčně na svých členských schůzích ve spolkovém domě, je Tělovýchovná jednota Kardio Jablonec. Ta nabízí aktivity svým členům s kardiovaskulárním onemocněním a vnitřními chorobami.
Od podzimu 2015 se v prostorách CSS schází také členky Klubu seniorek při Českém svazu žen. I ony chtějí vzájemně propojit zájmové, kulturní, vzdělávací a volnočasové aktivity seniorů za účelem jejich setkávání, s cílem prožít stáří aktivně.
Od února 2020 existuje také Klub seniorů při Svazu tělesně potižených, místní organizace 3. Činnost tohoto klubu je zaměřená na vzájemné setkávání se, předávání informací a trávení volného času. Mezi aktivity patří výlety, rekondiční pobyty, procházky, deskové hry apod.

Všichni senioři, kteří se chtějí setkávat se svými vrstevníky a chtějí svůj seniorský věk prožít aktivně a plnohodnotně, si mohou z nabídky jednotlivých klubů vybrat činnost, která jim nejvíce vyhovuje a zapojit se – všichni jsou vítáni.

Aktuální informace a nabídky jednotlivých akcí mohou senioři získat na stránkách Centra sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o., ve spolkovém domě, částečně také na stránce Senior plus Jabloneckého měsíčníku.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně klubů seniorů a nabídky aktivit pro seniory se můžete obrátit na kancelář volnočasových aktivit Centra sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o. - tel. č. 728 616 492, email: volnocasoveaktivity@centrumjablonec.cz
 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Liberecký kraj Jablonec nad Nisou Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR katalog socialnich sluzeb

Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
Emilie Floriánové 1736/8
466 01  Jablonec nad Nisou

id datové schránky: us6kg76
email: centrum@centrumjablonec.cz
Prohlášení o přístupnosti

 
 
load